چه ابزارهای باغبانی برای باغمان نیاز داریم؟

ابزار باغبانی

برای انجام بی نقص هر کاری باید بهترین ابزار مربوط به آن را در اختیار داشته باشیم. باغبانی نیز از این قاعده مستثنی نیست و استفاده از ابزارهای باغبانی مناسب سبب مراقبت بهتر از فضای سبز و باغ می شود. در این مقاله به بررسی مهم ترین ابزارهای باغبانی که برای مراقبت از باغ و باغچه به آنها نیاز خواهید داشت، می پردازیم.

ابزارهای باغبانی مورد نیاز برای هر باغ

ابزار های باغبانی

 

1.چرخ دستی یا فرغون
زمانی که شما در حال کاشت بوته های سنتی یا درختان بومی هستید به یک چرخ دستی یا فرغون نیاز دارید. فرغون بهمراه یک چرخ یا سبد خرید که دارای دوچرخ است قابل حرکت است حالت کلاسیک یا همان فرغون تک چرخ با طراحی خودش با بلند کردن براحتی قابل تکان دادن است که با رها کردن آن روی زمین براجتی مانع حرکت دادن آن می شوید.  علاوه بر این هنگامی که شما در باغ هستید، شما نمی توانید ظروف کافی برای حمل چیزهایی مانند خاک، آب، ابزار و یا برداشت چیزهای اضافی را بدون داشتن یک فرغون انجام دهید بنابراین به آن احتیاج پیدا خواهید کرد.

 

 

ابزار های باغبانی

 

2.بیلچه باغبانی

حفاری خاک در قلب باغبانی است و یکی از سریع ترین راه های کاشت نهال ها در خاک با دست است. به دنبال بیلچه های باغبانی با طراحی ارگونومیک برای کاهش خستگی دست و مچ دست. تیغه های تیغه ای حصول نتیجه را از عمق کاشت درست می کنند. کاشی هایی که دارای یک طراحی بدون درز با تیغه می باشند، شکسته نخواهند شد. برای خاک سنگی بیلچه با دسته ی کوتاه را انتخاب کنید.

 

ابزار های باغبانی

3.دستکش های باغ
آسایش خود را در نظر بگیرید و یک جفت دستکش خوب را برای باغبانی خود تهیه کنید. دستکش های با پوشش پلاستیکی پوشیدنی شسته و به خوبی پوشیده می شوند و میتوانید براحتی آنها را بشویید و در معرض هوا براحتی خشک می شوند و نزدیک به زمان باغبانی آماده می شوند. دستکش پلاستیکی با کیفیت بالا به شما اجازه می دهد احساسات ساقه را در نوک انگشتان خود داشته باشید.برای یک نام تجاری که دوست دارید جست و جو کنید سپس چند رنگ را خریداری کنید. دستکش های چرمی باید برای باغبانی در آب و هوای سرد و همچنین برخورد با گل رز یا سایر گیاهان سفت باشد.

 

 

ابزار های باغبانی

4.قیچی باغ
یکی از ابزارهای باغبانی کاربردی قیچی باغبانی است. استفاده از ابزار برش مناسب برای موفقیت باغبانی حیاتی است.  قیچی باغبانی انتخابی برای ساقه تا ضخامت ¾ اینچ می باشد. این یک ابزار پیشنهادی برای نگهداشتن یا برداشتن شاخه ها برای مدت طولانی است، برای برداشتن رشد جدید در بوته ها و برداشتن فلفل ضخیم و ساقه های اسکواش قیچی شاخه زن پیشنهاد می شود قیچی باغبانی با طراحی تیغه دورانی (تیغه مانند قیچی کار می کند) باعث کاهش بیشتر ساقه های اضافی و تنوع در باغ می شود. همچنین در خرید یک ابزار برای تیز کردن تیغه های برش آن درنگ نکنید تا آن ها بطور مرتب به فعالیت خود ادامه دهند یک جفت قیچی خوب بردارید (دستگیره های روشن ترجیح داده می شوند – در حیاط آنها را گم نمی کنید). شما آن ها را برای بریدن طناب، گیاهان، چیدن گل ، سبزی و چندین مورد دیگر خریداری می کنید.

 

 

ابزار های باغبانی

5.قیچی شاخه زن

برای شاخه هایی که بیش از ¾ اینچ ضخامت دارند، شما نیاز به یک قیچی شاخه زن دارید. این ابزار برش مفید برای برش درختچه ها، درختان، گل رز چند ساله بلند با ساقه های چوب و حتی گل آفتابگردان بطور کامل است. اگر شما قصد خرید قیچی شاخه زن دارید، به تیغه های برش آن دقت کنید ، قدرت برش خود را مدیون برند معتبری که از آن خرید می کنید بدانید . چرخ دنده ها در این طراحی برش شما را از طریق شاخه های فراتر از قدرت طبیعی خود می برند. به دنبال قیچی شاخه زن با دسته های قابل باز شدن برای افزایش میزان دسترسی خود به شاخه های دور دست باشید.قیچ

ابزار های باغبانی

6.شیلنگ آب

گرفتن آب به گیاهان یکی از وظایف اصلی شما است. اگر قصد رشد درختان باغتان را دارید آبیاری یک رویداد روزانه در گرمای تابستان است که باید انجام دهید، خرید یک شیلنگ با کیفیت که برای باغ تضمین شده باشد مناسب است، همچنین شما می توانید برای جمع آوری شیلنگ از قرقره هایی که مناسب اینکار است استفاده کنید.    برای آبیاری دقیق تر ، راحت تر و با کیفیت تر می توانید از نازل های آبپاش مخصوص برای آبیاری گلدان ها و درختان استفاده کنید.

 

ابزار های باغبانی

7.برگ جمع کن

برای برگ های افتاده ی درختان، مخروط های کاج، میوه های افتاده و دیگر موارد مربوط به درخت مفید است. به دنبال یک طراحی ارگونومیک باشید که باعث می شود که این کار به آسانی با استفاده از حرکات طبیعی بدن صورت گیرد. یک برگ جمع کن با دسته ی مناسب و با چنگال های پرانتزی انتخاب کنید تا کار سریع تمیز کردن مناطق بزرگ را انجام دهید. برای برداشتن برگ از اطراف درختچه ها، دسته کوتاه تر را  انتخاب کنید. استفاده از یک چنگال برگ جمع کن برای جمع آوری چمن های بریده و یا تمیز کردن چمن پس از زمستان مفید است، فاصله زیاد بین تیغه های آن به شما اجازه می دهد برگ ها را بدون آسیب رساندن گیاهان حذف کنید.

 

ابزار های باغبانی

8.انواع بیل باغ
بیل ابزار ضروری برای هر نوع باغ است. آنها برای کاشتن و انتقال اقلام مانند سنگ مفید هستند. از لحاظ فنی، یک بیل مانند قاشق است و برای حفاری استفاده می شود. در خرید این نوع ابزار حتما دقت کنید که جنس فلز تیغه آن یک دست و فولاد باشد تا عمر بیشتری داشته باشد،مواد بکار گرفته شده در دسته بیل متفاوت است. دستگیره های چوب جذب ارتعاش بیشتر از فایبر گلاس دارند اما یکی را انتخاب کنید که وزن آن را به راحتی می توانید بلند و حمل کنید. بیل کوچک پیمانکار (سمت چپ) برای حفاری در اطراف گیاهان طراحی شده و در مکان های دیگر مناسب نیست.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *