آیا نوشیدن آب از شیلنگ باغ ایمن است ؟

هنگامی که هوای تابستان داغ می شود، حتما قبل از نوشیدن آب از طریق شلنگ باغ فکر کنید.

یک مطالعه جدید منتشر شده توسط مرکز محیط زیست در سایت HealthyStuff.org دریافت کردیم که آب داخل شلنگ باغ پر از مواد سمی است که می تواند به بدن انسان آسیب برساند.

سرب در سرشیلنگی های برنجی در دهانه شیلنگ های باغبانی یافت می شود و در خارج از 90 نوع لوله شلنگ باغچه نمایش داده شده است، محصولات شیلنگ حاوی سطوح سرب  ۳۳ درصد بیشتر از حد مجاز برای کودکان است و این سطح  ایمن نیست.

شیلنگ های باغ توسط قانون Safe Beverage Water تنظیم می شود که نظارت بر عرضه نوشیدنی عمومی کشور آمریکا است. یافته های این تحقیق نشان داد که سطوح سرب در آب از شیلنگ های باغی که آزمایش می شوند بیش از 100 درصد بیشتر از مقدار قانونی است.

اما سرب تنها مواد خطرناک موجود در آب نیستند بر طبق این مطالعه، آب حاوی مواد افزودنی پلاستیک شامل فتالات و یا پلاستیک ها و بسفنول بود که نشاندهنده مهاجرت مواد شیلنگ به آب موجود در شیلنگ است.

اداره غذا و داروی BPA را به عنوان یک ماده شیمیایی صنعتی مورد استفاده برای ساختن پلاستیک سخت و واضح تعریف می کند. با توجه به وب سایت FDA، موسسه ملی سلامت نگرانی در مورد اثرات بالقوه BPA در مغز، رفتار و غده پروستات در جنین ها، نوزادان و کودکان جوان است.

این مطالعه نشان داد که میزان BPA در آب خروجی از شیلنگ 20 برابر بیشتر از میزان آب آشامیدنی سالم است.

این مطالعه نشان می دهد که 100 درصد از شیلنگ های باغی که نمونه برداری شده اند، حاوی پلاستیک هایی است که در حال حاضر در محصولات کودکان ممنوع است. طبق اطلاعات بهداشتی، مصرف این پلاستیسیست های خطرناک می تواند باعث بروز فرآیندهای طبیعی هورمونی شود و با نقص های زاد و ولد، سطوح هورمون های تولید مثل، افزایش خطر سرطان پستان و آسم مرتبط باشد.

اگرچه شما به احتمال زیاد مجبور به مصرف مقدار قابل توجهی از آب شلنگ باغ شده اید اما مرکز اکولوژی هشدار می دهد که حتی سطح پایین سرب ممکن است باعث مشکلات سلامتی شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *